CITY PARK JIHLAVA - že by konečně

30. října 2005 v 1:38 | aDa |  city JIHLAVA
Tisková zpráva PSJ INVEST zabývající se realizací dlouho probíraného projektu...

CITY PARK JIHLAVA - Pokračují přípravné práce nutné k realizaci záměru obchodního a zábavního centra

Uplynulo půl roku od zveřejnění prvních zpráv o realizaci záměru výstavby obchodního a zábavního centra společností CEI Building, a. s. Mohlo by se zdát, že se nic neděje, ale opak je pravdou. V průběhu tohoto období došlo k nákupu pozemků tak, že celkové výměra k dnešnímu dni činí 17.064 m2. Byla uzavřena smlouva s projektanty díla, architektonickou kanceláří Pilař, Kuba architekti. Tato architektonická kancelář má za sebou velkou řádku úspěšných projektů, namátkou jmenujme např. Knihovna Filozofické fakulty v Brně ( cena Grand Prix za rok 2002 ), Palác Omega v Brně, obytný soubor Na Krutci v Praze, Barrandovské terasy v Praze. Spolu s pracovníky Magistrátu města Jihlavy se dotváří koncept záměru za splnění podmínek, které byly stanoveny Magistrátem města Jihlavy.Před investorem a jeho týmem stojí nesnadný úkol - vytvořit plně funkční projekt obchodního a zábavního centra tak, aby citlivě zapadl do prostředí, kterým je obklopen se zapracováním požadavků dotčených orgánů a institucí.Velký důraz je kladen na celkové řešení s širšími vazbami na okolí.
Na projektu dále spolupracuje jako realitní agent a poradce společnost Cushman & Wakefield. Jedná se o jednu s nejvýznamnějších společností v oblasti poradenství na realitním trhu, která je navíc velmi úspěšná při pronájmech podobně kvalitních projektů. Společnost Cushman & Wakefield působí ve více než 35 zemích od Asie, Austrálie, Severní a Jižní Ameriky až po Evropu. V České Republice se jedná o jednu z vedoucích společností na trhu nemovitostí.
Obsahovou náplní projektu je realizace obchodního a zábavního centra, které bude obsahovat 25 000 m2 obchodních ploch, multikino s 4 - 5 sály ( tj. 450 míst k sezení ), několik restaurací, kaváren a parkoviště s 850 místy k stání. Dominantní částí celého centra bude otevřená obchodní pasáž s náměstíčky a eskalátory, které spojí dvě obchodní patra s dvěma patry garáží. Nutnou součástí je také průjezd ulice Tovární údolím spolu s cyklistickou stezkou a Koželužským potokem.
Investor zahájil konkrétní jednání o financování záměru jako kombinaci vlastních zdrojů a bankovního úvěru. Z hlediska časovosti jednotlivých kroků je patrné, že vlastní výstavba by měla započít v druhé polovině příštího roku. Pro první návštěvníky bude centrum otevřeno na podzim roku 2008. Čeká nás ještě velký kus práce a uděláme vše pro to, aby mohli být obyvatelé Jihlavy i celého regionu na tento projekt v budoucnu pyšní.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ondřej Ondřej | 21. listopadu 2005 v 20:57 | Reagovat

Tak v Jihlavě stále čekáme a nic...Ach joo

2 aDa aDa | 25. listopadu 2005 v 0:36 | Reagovat

neboj, bude...ale musime si preci jenom chvilu pockat. Ale kdo si pocka, ten se docka... no, to bylo trapny :)

3 Reida Reida | E-mail | 23. prosince 2005 v 20:34 | Reagovat

bylo to na čase...Jako rodák se už tušim, až si tam dam pivko a pudu na ňákej krutej film.Jihlava dotoho!!!!

4 kok kok | 17. května 2006 v 16:29 | Reagovat

Reida: hmmmm pak nebudes vedet jestli mas prujem z toho filmu nebo z Jezka

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama