Rekordy - neskutečný freediving - Martin Štěpánek

2. listopadu 2005 v 23:05 | aDa |  CZECH PRIDE
Mistr volného potápění
Těm co viděli úchvatný film Luca Bessona MAGICKÁ HLUBINA z roku 1988, právě o dvojici volných potapěčů a nádherných hlubinách moře, nemusím tento druh extrémní sportovní disciplíny moc představovat. Je to jedna z disciplín, ve které se ukazuje, co vše je schopne lidské tělo a vůle dokázat. A mezi nejvýznamnější volné potapěče současnosti patří a držitelem několika světových rekordů je Čech Martin Štěpánek

Český plavec a potapěč Martin Štěpánek vytvořil na Kajmanských ostrovech v dubnu 2005 další světové rekordy v potápění na nádech a tím rozšířil svoji sbírku úspěchů. V disciplíně konstantní zátěž bez ploutví dosáhl hloubky hloubkou 80 m, v disciplíně variabilní zátěž dosáhl hloubky 136 m.
Dosavadní rekord v disciplíně konstantní zátěž bez ploutví - sestupuje i vystupuje se prsovým stylem - držel Herbert Nitch hodnotou 66 m a Martin tak rekord zlepšil o úctyhodných 14 m.
V disciplíně variabilní zátěž k sestupu dopomáhá sled, sjíždějící po laně (viz foto). K hladině se závodník vrací vlastními silami, použitím ploutví nebo ručkováním po laně. Dosavadní rekord v hodnotě 135 m držel Carlos Costa z Venezuely.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Terka Terka | 23. července 2006 v 13:14 | Reagovat

Přečetla jsem knihu "Smrtící hlubina" od Pipína Ferrerase.Kniha mě okouzlila a velmi dojala. Dají se někde na internetu sehnat čerstvé informace o tom, jaký vede život apod.? Já jsem se jen tak koukla do vyhledávače a nic, jen info o této knize... Děkuji za případnou pomoc.

2 Luky Luky | E-mail | Web | 29. července 2006 v 10:34 | Reagovat

Terko, podívej se na závěr knihy Smrtící hlubina, je tam odkaz na stránky organizace vedené Pipinem Ferrerasem.

A pokud bys měla chuť zkusit potápění na nádech, doporučuji www.freediving.cz.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama