Duben 2006

CITY PARK Jihlava... jaký je vývoj

15. dubna 2006 v 12:52 | aDa |  city JIHLAVA
domovská stránka www.citypark.cz
Vizualizace navrhované stavby s pohledem na centrum, (c) Pilař, Kuba architekti

Aktualizace:

V současné době probíhá územní řízení, na jehož základě by mohlo být vydáno stavební povolení. A samozřejmě, se proti projektu vyjádřili památkáři, kterým se nelíbí, že obchodní centrum vznikne těsně u silnice, za níž začíná městská památková rezervace se středověkými hradbami. Brojí i ekologové.
Tak uvidíme, jak dopadle tohle obvyklé handrkování.
Když už je nějaká petice proti postavení, co takhle pár kladů:
1) využití absolutně zabitého prostoru v luxusním umístění v rámci města i kraje
2) bude to magnet, který natahne lidi ze spádové oblasti 40-ti kilometrového okruhu kolem Jihlavy, což je v podstatě třeba i Třebíč
3) stávající zeleň přijde na zmar, pravda, ale jedná se o nálety, v podstatě o cizorodý prvek, hlavně bude nahrazena zazeleněním střechy CPJ. Ty boje o nějaký ten strom jsou většinou až dětinské.
4) architektonický výraz je stále ve vývoji, ale myslím si, že PKA si nebudou chtít uříznout ostudu právě v Jihlavě, která už je tak proslavená svým unikátním výtvorem přímo uprostřed náměstí (Prior, kterému po vystavění CPJ hrozí jediné, konečně demolice)
5) ohledně zachování panoramatu panuje veliké úsilí, a je to na návrzích vidět
6) že by byl projekt megalomanský, vůbec ne, staví se přeci pro budoucnost a mi všichni doufáme, že se Jihlava bude rozrůstat. Hlavní je že stlňuje požadavky územního plánu.
7) že by takový projekt měl stát na periférii, hm, taky by jsme se konečně mohli poučit a využit téhlé možnosti ideálního pozemku blízko historického centra, protože, kde chceme mít lidi, návštěvníky, kteří přijedou do Jihlavy - na periférii nebo v centru (at uz v obchodech nebo na památkách)
8) nová pracovní místa - 450
9) nebojím se, že po těch diskuzích, co byly, jsou, a budou, to bude nějaký propadák
10)
www.citypark.cz