Jihlava plná sportu

23. září 2006 v 13:06 | aDa |  city JIHLAVA
V současnosti nejaktuálnějším sportem v Jihlavě je samozřejmě fotbal, ale už ne proto, že by hrál extraligu, která pro klub po jednoletém učinkování jak rychle začala tak stejně rychle zkončila... ale díky stavbě důstojnějšího stánku pro tento nejpopulárnější sport.
FC VYSOČINA JIHLAVA - jihlavský fotbalový klub hrající loňský rok, poprvé a naposled v historii, 1. Gambrinus ligu. Doufejme, že se tam opět brzi ukáže.

HC DUKLA JIHLAVA - od roku 1956, kdy vzniklo toto hokejové mužstvo, uběhlo mnoho let. Převážnou část z této doby patřilo naše mužstvo mezi to nejlepší, co bylo ve světovém hokeji k vidění. Bývaly časy, kdy v reprezentačním výběru hráli nejdůležitější roli hráči, kteří oblékali jihlavské červenožluté dresy. Velkou zásluhu na tom měla armáda, neboť právě její zásluhou museli za DUKLU hrát ti nejlepší z hokejových branců. Po "Sametové revoluci" v roce 1989 se v naší společnosti uvolnily poměry, čím dál tím více hráčů se začalo vyhýbat základní vojenské službě a tak se vytrácela i síla našeho mužstva. I přesto jsme dokázali vyhrát titul mistra Československa v roce 1991. Bohužel to byla pouze "labutí píseň". Od té doby šel jihlavský hokej každoročně níž a níž. Jeden rok nás v lize zachránila úspěšná baráž, podruhé rozšíření ligy. V osudné sezóně 1998-99 však DUKLU už nezachránilo nic. Velmi ambiciozní mužstvo HC Excalibur Znojemští Orli nás dokázalo v nelítostné barážové bitvě na 7 zápasů porazit a tak se naše DUKLA objevila v I. lize. Díky pomoci města Jihlavy se hokej v naší tradiční baště udržel a hned v prvním roce po sestupu našemu mužstvu chyběl jen jeden krok k návratu mezi elitu. Kde jsme ale vydrželi jen jednu sezonu a opět jsme klesli na kolena....
OK Jihlava - oddíl orientačního běhu
Akademickou mistryní České republiky v MTBO (mountain bike orienteering) se v roce 2005 stala Renata Paulíčková, odchovankyně právě tohoto klubu. Mimo jiné moje bývalá spolužačka ze základní školy, to to letí :o)
Vodácký klub Jihlava
Aeroklub Jihlava
Ski Vysočina - Informační webová stránka o lyžování na Vysočině.
Žijeme divočinou - HUDY team Jihlava sdružuje přátele, klienty a kamarády firmy z celé republiky, kteří žijí společné krédo "žijemedivočinou.cz"
a další sportovní aktivity na stránkách Magistrátu
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama