Česká slova ve světě - PISTOLE

3. října 2006 v 22:18 | aDa |  CZECH PRIDE
Pistol
- od českého pistole, píšťala, kterým husité označovaly druh střelné zbraně
Pistole je české slovo, jedno z těch, kterými obohatila čeština všechny jazyky. A taky česká pistole CZ 75 je nejkopírovanější zbraní 20. stol.

Blondýna s ňadry nasoukanými do úzkého korzetu pozvedla ruce před obličej a namířila na muže ležícího na podlaze pistoli, která v jejích rukách vypadala obrovitě. Ozval se hromový výstřel a kulka kromě mužova těla provrtala i zeď za ním. Anebo jiná scéna: Dva chlápci utíkají před pěti maníky se samopaly, kteří naopak jdou klidným, rozvážným krokem. Dlouhé černé kabáty zametají prach a rozevřou se jen na chvíli - když se hlavně samopalů začínají vztyčovat. Je jasné, že oba uprchlíci budou za pár minut ťukat na dveře svatého Petra, když tu jeden z nich tasí pistoli schovanou vzadu za páskem kalhot. Tasí dlouho, protože zbraň má dlouhou hlaveň s obrovskou dírou vepředu. Pak zahřmí pět rychlých výstřelů... a dál už to znáte.
Koženokabátníci se válejí v prachu, v hrudi díru jako vrata do stodoly. "Ještě že mi tu táta nechal, než šel na onen svět, svůj skvělý Magnum," zakončí hrdina scénu.
Ten skvělý magnum v popisovaných scénách nebyl nic jiného, než Desert Eagle, snad "nejprofláknutější" zbraň v hollywoodských filmech. Pro naprosté laiky je ovšem nutné dodat, že Magnum není zbraň, ale druh střeliva. Mnozí ostrostřelci považují Magnum za vrchol vývoje krátkých palných zbraní, čili pistolí. Magnum je pro ně zaklínadlo a jistota, že tou zbraní prostřelí panelák na délku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama