Leden 2007

Neustálé hledání pravdy o 11. září

21. ledna 2007 v 11:10 | aDa |  aTOostatní
Nedalo mi to, musel jsem rozšířit řadu těch, kteří stále pochybují o oficiální verzi událostí kolem 11. září 2001....
Tento měsíc byl poprvé v ČR a v středoevropské předpremiéře oficiálně uveden dokumentární film zabývající se útoky na Světové obchodní centrum 11. září 2001 z hlediska počátečního blokování vyšetřování vládou a celkové role médií - 9/11 : Press for truth.
Režisérem je Ray Nowosielski. Film sleduje převážně osudy "Jersey Girls", což jsou ženy, které ztratili ve WTC své blízké. Tyto ženy se rozhodly pátrat na vlastní pěst vstříc vládní neochotě započít oficiální vyšetřování těchto událostí, jejich tlak nakonec přispěl rozhodující měrou k ustanovení vyšetřovací komise Kongresu Spojených států. Ve svém pátraní se, ale setkaly s nepochopením vládních orgánů a médií. Při revizi vládní zprávy konstatovaly, že přes 70% jejich stěžejních otázek nebylo vládnou plně či vůbec zodpovězeno, přestože ta nejprve jejich dotazy přislíbila převzít jako osnovu pro směr vyšetřování.
Film je z části založen také na časové ose podle Paul Thompsona, který sestavil sled událostí z hlavních médií, který ve výsledku naprosto nekoresponduje s vládní verzí událostí ohledně 11. září. Online edice jeho výzkumu je stále aktualizována.
9/11 : Press for truth přináší důkazy o možné spojitosti tajné pákistánské služby ISI s Al-Kaidou a potažmo útoky v USA. Film také přináší informace ohledně faktu, že vláda USA mohla útokům předcházet - obdržela specifická varování 14 cizích států a rozvědek na jejichž základě byla zvýšena bezpečnostní opatření a to jen pro vedoucí vládní představitele v měsících těsně před útoky.(zdroj: Wikipedia.org)
Jak je vidět, závažné otázky stále nenacházejí odpověď.
Někdo by mohl říct: "Vyvracíte oficiální teorii, ale nevidím nikde tu logickou a Vaši! Jaká je podle Vás pravda?"
Myslím že to, že oficiální verze nehovoří pravdu o tom, co se ve skutečnosti stalo, je celkem dost, nemyslíte?
Nemyslíte, že by tyto informace a otázky vzhledem na svoji závažnost měli rezonovat v médiích, a měli by být prezentovány a diskutovány? Není to dostatečně silná káva?
Když už nic jiného, tak je zde z laického pohledu několik rozporů v oficiální verzi událostí 11. září: