Neustálé hledání pravdy o 11. září

21. ledna 2007 v 11:10 | aDa |  aTOostatní
Nedalo mi to, musel jsem rozšířit řadu těch, kteří stále pochybují o oficiální verzi událostí kolem 11. září 2001....
Tento měsíc byl poprvé v ČR a v středoevropské předpremiéře oficiálně uveden dokumentární film zabývající se útoky na Světové obchodní centrum 11. září 2001 z hlediska počátečního blokování vyšetřování vládou a celkové role médií - 9/11 : Press for truth.
Režisérem je Ray Nowosielski. Film sleduje převážně osudy "Jersey Girls", což jsou ženy, které ztratili ve WTC své blízké. Tyto ženy se rozhodly pátrat na vlastní pěst vstříc vládní neochotě započít oficiální vyšetřování těchto událostí, jejich tlak nakonec přispěl rozhodující měrou k ustanovení vyšetřovací komise Kongresu Spojených států. Ve svém pátraní se, ale setkaly s nepochopením vládních orgánů a médií. Při revizi vládní zprávy konstatovaly, že přes 70% jejich stěžejních otázek nebylo vládnou plně či vůbec zodpovězeno, přestože ta nejprve jejich dotazy přislíbila převzít jako osnovu pro směr vyšetřování.
Film je z části založen také na časové ose podle Paul Thompsona, který sestavil sled událostí z hlavních médií, který ve výsledku naprosto nekoresponduje s vládní verzí událostí ohledně 11. září. Online edice jeho výzkumu je stále aktualizována.
9/11 : Press for truth přináší důkazy o možné spojitosti tajné pákistánské služby ISI s Al-Kaidou a potažmo útoky v USA. Film také přináší informace ohledně faktu, že vláda USA mohla útokům předcházet - obdržela specifická varování 14 cizích států a rozvědek na jejichž základě byla zvýšena bezpečnostní opatření a to jen pro vedoucí vládní představitele v měsících těsně před útoky.(zdroj: Wikipedia.org)
Jak je vidět, závažné otázky stále nenacházejí odpověď.
Někdo by mohl říct: "Vyvracíte oficiální teorii, ale nevidím nikde tu logickou a Vaši! Jaká je podle Vás pravda?"
Myslím že to, že oficiální verze nehovoří pravdu o tom, co se ve skutečnosti stalo, je celkem dost, nemyslíte?
Nemyslíte, že by tyto informace a otázky vzhledem na svoji závažnost měli rezonovat v médiích, a měli by být prezentovány a diskutovány? Není to dostatečně silná káva?
Když už nic jiného, tak je zde z laického pohledu několik rozporů v oficiální verzi událostí 11. září:

a) v historii stavebnictví se zřítily pouze 3 budovy s ocelovým skeletem v důsledku požáru. Jižní a severní věž obchodního centra a sousední 47 patrová budova WTC7.
b) Všechny 3 budovy se zřítily tak velkou rychlostí, kterou by padal předmět ze stejné výšky volným pádem. Čili 90 nepoškozených pater nekladlo žádný odpor při řícení a doba tomu také přesně odpovídá. Jediné rozumné vysvětlení je, že byla podlaží v rychlém sledu zevnitř odpalována.
c) Budova WTC7 (47 pater, ocelový skelet) nebyla zasažena žádným letadlem, pouze lehce poškozena požárem, který zasáhl asi 3 podlaží, budova se zřítila symetricky během šesti vteřin až do základů. Navíc existují záběry z několika úhlů a na jednom z nich je jasně vidět rychlá sekvence explozí v oknech budovy těsně před zřícením. Mimochodem většina lidí ani vůbec neví, že se zřítila i tato třetí budova úplně stejným způsobem jako obě věže.
d) Všechny 3 budovy po zřícení vytvořily pyroklastický proud horkých jemně rozdrcených sutin, které se šířily všemi směry na velkou vzdálenost a velkou rychlostí - toto je jeden ze znaků řízených demolic.
e) Při řícení věží WTC1 a WTC2 je na záběrech vidět jak z budov vystřelují horizontální gejzíry trosek a sutin mnoho pater před samotnou demoliční vlnou.
f) Letecký kerosin nedosahuje při hoření takových teplot, které jsou potřeba k natavení ocelových nosníků, kterých je v každé věži asi 250 obvodových a 40, které tvoří vnitřní jádro.
g) Na záběrech je jasně vidět hustý černý kouř, což je známka nedostatku kyslíku, takže nevznikly velké plameny, které by mohly zapříčinit měknutí tolika nosníků.
h) V otvoru po nárazu levého motoru letadla v jedné z věží byly vyfoceny živí lidé. Mávající žena s dlouhými vlasy a muž o parto výš. Žena neměla vlasy ani sežehnuté a evidentně byla v pořádku, protože stála u jednoho z vnějších nosníků a mávala. Jak mohli tito lidé přežít tak silný požár, který za necelou hodinu způsobil tak velké poškození ocelového skeletu, že se budovy zřítily za 8,4 vteřiny až do základů ?
i) Slyšel jsem argumentaci, že mnoho lidí raději skákalo z oken, než aby uhořeli. Je pravda že mnoho lidí z oken opravdu vyskakovalo, ale můj názor je ten, že to nebylo kvůli samotným plamenům a žáru který taví ocel, ale kvůli tomu hustému černému toxickému kouři.
j) Zhlédl jsem video natočené z protějšího břehu řeky a i tak daleko od místa dění (asi 3 km vzdušnou čarou) byly jasně slyšet sekvence mohutných explozí. Je pravda, že exploze byly na videu slyšet souběžně s řícením obou věží, takže by se na první pohled zdálo že je to tak jak to má být, ale jakmile započítáme rychlost šíření zvuku nad vodou na tuto vzdálenost a posuneme zvukovou stopu u tohoto záběru o vypočítaný čas zpět (¨je to necelých 9 vteřin), tak už vše vypadá zcela jinak. Zhruba tak že se ozve několik mohutných explozí, vzápětí sled mnoha menších a teprve pak dochází v horní části věží k řícení symetricky směrem dolů vysokou rychlostí.
k) O Pentagonu ani nemluvím, protože je opravdu výsměch celému světu, že nedošlo ke zveřejnění jakýchkoliv záběrů narážejícího letadla u tak střežené budovy. I na kterékoliv benzínové pumpě je alespoň 5 kamer které hlídají stojany, a opravdu nedokážu uvěřit tomu, že neexistuje záběr, který by jednoznačně ukázal, že to co narazilo do Pentagonu bylo, opravdu civilní dopravní letadlo. Mimoto z nedalekého hotelu a benzínové pumpy také nejsou k dispozici záběry kamer, které zabíraly v onen inkriminovaný den Pentagon, proč asi…
a tak dále...
Všechny tyto materiály jsou na mnoha místech dostupné na internetu a opravdu stojí za to je vidět a vědět, na co se koukat.
Ty nejdůležitšjší odkazy:
http://neuf.neuf.sblog.cz/911/ - videa zde uváděná ukazují fakta o událostech 11.září, které jste v TV nemohli vidět... s českými titulky
samozřejmě Britské listy a jejich članku o útoku na USA, Afghánistán, Irák
http://www.cooperativeresearch.org/project.jsp?project=911_project - Thompsonova časová osa událostí, z níž je vidět spousta nesrovnalostí, které si říkají o vysvětlení...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 andrej andrej | 6. ledna 2008 v 13:45 | Reagovat

už to datum - anglicky psano 9.11.   každej američan je od malička masírován aby v případě    OHROZENI    volal 911. Ale to jen jako námět k zamyšlení. Ted to důležité- všechny materialy ohledně vyšetřování podvodů kolem emronu byli ve WTC 7....  slo o 360 000 000 000 USD. co je proti tomu 3000 životu, co je proti tomu 7 000 000 000 USD ktere dostal silvestrone jako pojistku a teda hodnota WTC. Navíc si myslím že v otázce emronu vyšli najevo mnohem důležitější věci...  Mám obavy to tu rozvádet ale jde o vydávaní nekrytých bankovek USD. To by teprve zatočilo s ekonomikou a celkovou důvěryhodností USA. Celkově mi z toho vychází že cílem všeho bylo to nejméně nápadné a to WTC 7.    andrej

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama