About FOTO

S čím na vytváření panoramat?

10. března 2008 v 17:50 | aDalbert

Kolor Autopano Pro 1.4

alt

Autopano Pro je aplikací, která vám pomůže vytvářet panoramata doslova na jedno kliknutí. Nemusíte už složitě vybírat jednotlivé fotografie, ani se nemusíte starat o úpravu horizontálních či vertikálních linií. Tento prográmek to opravdu udělá za vás a přitom je neuvěřitelně rychlý, má velmi silný rozpoznávací mechanismus, založený na technologii SIFT, perfektní systém barevných korekce, který dokáže úplně odstranit barevne disbalance mezi jednotlivými snímky, a jako první na světě, plnou podporu pro HDR (High Dynamic Range) tj. zvýšení dynamického rozsahu fotografie....
Je zde samozřejmě možný export ve vrstvách do Adobe Photoshop pro případnou postprodukci, která je pro náročnější uživatele nutností, ovšem u jakéhokoliv jiného programu o to větší.
Takže po zkušenostech s konkurenčními programy mohu jedině doporučit.

The Panorama Factory 5.1

alt

Factory od Smoky City Design, LLC je další prográmek na skládání panoramatických snímků, pracující pod Windows 98 / ME / NT / 2000 / XP / 2003 / x64 / Vista. Upravuje (deformuje) snímky, tak že mohou být beze spár spojeny do panoramat, jejichž úhel záběru může být až do plných 360°. Vytváří snímky, které konkurují panoramatickým fotoaparátům. Je zde možný export ve vrstvách do Adobe Photoshop pro případnou postprodukci, která je ovšem u většiny panoramat nutností, neboť jsou zde časté nedokonalé vyčištěné překryvy s duchy.

Přicházejí nové krásné ženy v kalendáři Pirelli pro rok 2006

25. listopadu 2005 v 1:26 | aDa
Příznivci kvalitních fotografií a hezkých žen, přeste se... a hlavně, sáhněte do finančních rezerv, rozbijte prasátko či doma řekněte, že nějak nebylo na výplaty. Neboť v prosinci bude dražba jednoho kousku tohoto unikátního kalendáře,kolekce těch nejkrásnějších fotografií nádherných těl světových modelek, i u nás ... Sumy na dražbách za tento kalendář se v minulých letech vyšplhali na 83, 117 a 139 tisíc korun. Letos možná někdo pokoří hranici 150 tisíc. Kdo z vás to bude?

Co takhle si pořídit nový digitální fotoaparát, ale jaký vybrat?

6. listopadu 2005 v 0:20 | aDa
Přehled digitálních fotoaparátů
Již nějakou dobu si vybírám a zvažuji koupi nového fotoaparátu, což je v dnešní době skoro úkol nadlický. Ale přeci jenom z té přehršle značek a typů se vyloupli kousky, které stojí za zvážení a za pozornost. Zde jsou...
 
 

Reklama