city JIHLAVA

City Park Jihlava - konečná podoba

22. srpna 2007 v 19:29 | aDalbert
Jihlavský City Park nám začal růst a tak je zde otázka, jaká bude jeho konečná podoba? Oproti prvním studiím jen částečné úpravy. Současné volné údolí s otevřeným panoramatem města tu už moc dlouho nebude. Můžete posoudit sami... Zde jsou aktuální vizualizace obchodního centra:
A další v článku...

Aktuální foto City Park Jihlava

18. července 2007 v 22:47 | aDa
vizualizace ateliéru Kuba, Pilař - architekti
Na přelomu července a srpna 2007 začne na stavbě obchodního a zábavního centra City Park v Jihlavě montáž skeletu. Prozatím se na místě bývalého průmyslového areálu pod Znojemským mostem provádějí zemní práce. Budova bude stát na betonových pilotech o průměru 60 až 150 centimetrů s hloubkou až devět metrů. Montáž skeletu by měla být hotová do letošní zimy... uvidíme. Zde jsou aktuální fotky staveniště...

Byt na fotbalovém stadionu? Sen každého fanouška...

28. listopadu 2006 v 23:12 | aDa
Byt na stadionu? I s permanentkou na fotbal! Kde takový byt lze získat... v Anglii, Francii? Ale vůbec ne, nemusíte jezdit tak daleko, jsou k mání v Jihlavě.
Chcete bydlet přímo na fotbalovém stadionu FC Vysočina Jihlava a dívat se na ligová utkání z pohodlí lenošky na terase? Klub takovou možnost nabízí.

City Park Jihlava - podzim 2006

28. listopadu 2006 v 22:55 | aDa
Projekt se dostává do další postupové fáze, což je získání územního rozhodnutí.
iž v předchozím období jsme prošli tzv. posouzením vlivu stavby na životní prostředí a dále jsme získali pravomocné rozhodnutí ve věci zásahu do vodního toku Koželužského potoka a byl vydán souhlas se stavbou CITY PARK JIHLAVA to vše ze strany Krajského úřadu kraje Vysočina. Stavební úřad Magistrátu města Jihlavy vydal 4.9.2006 územní rozhodnutí o umístění stavby pro stavbu CITY PARK JIHLAVA při ul. Brněnské v Jihlavě včetně napojení na inženýrské sítě a komunikační napojení na pozemcích, které jsou specifikovány v rozhodnutí. Proti tomuto rozhodnutí bylo podáno jedno odvolání. Odvolání bude řešit stavební úřad Krajského úřadu kraje Vysočina.

Jihlava plná sportu

23. září 2006 v 13:06 | aDa
V současnosti nejaktuálnějším sportem v Jihlavě je samozřejmě fotbal, ale už ne proto, že by hrál extraligu, která pro klub po jednoletém učinkování jak rychle začala tak stejně rychle zkončila... ale díky stavbě důstojnějšího stánku pro tento nejpopulárnější sport.
FC VYSOČINA JIHLAVA - jihlavský fotbalový klub hrající loňský rok, poprvé a naposled v historii, 1. Gambrinus ligu. Doufejme, že se tam opět brzi ukáže.

CITY PARK Jihlava... jaký je vývoj

15. dubna 2006 v 12:52 | aDa
domovská stránka www.citypark.cz
Vizualizace navrhované stavby s pohledem na centrum, (c) Pilař, Kuba architekti

Aktualizace:

V současné době probíhá územní řízení, na jehož základě by mohlo být vydáno stavební povolení. A samozřejmě, se proti projektu vyjádřili památkáři, kterým se nelíbí, že obchodní centrum vznikne těsně u silnice, za níž začíná městská památková rezervace se středověkými hradbami. Brojí i ekologové.
Tak uvidíme, jak dopadle tohle obvyklé handrkování.
Když už je nějaká petice proti postavení, co takhle pár kladů:
1) využití absolutně zabitého prostoru v luxusním umístění v rámci města i kraje
2) bude to magnet, který natahne lidi ze spádové oblasti 40-ti kilometrového okruhu kolem Jihlavy, což je v podstatě třeba i Třebíč
3) stávající zeleň přijde na zmar, pravda, ale jedná se o nálety, v podstatě o cizorodý prvek, hlavně bude nahrazena zazeleněním střechy CPJ. Ty boje o nějaký ten strom jsou většinou až dětinské.
4) architektonický výraz je stále ve vývoji, ale myslím si, že PKA si nebudou chtít uříznout ostudu právě v Jihlavě, která už je tak proslavená svým unikátním výtvorem přímo uprostřed náměstí (Prior, kterému po vystavění CPJ hrozí jediné, konečně demolice)
5) ohledně zachování panoramatu panuje veliké úsilí, a je to na návrzích vidět
6) že by byl projekt megalomanský, vůbec ne, staví se přeci pro budoucnost a mi všichni doufáme, že se Jihlava bude rozrůstat. Hlavní je že stlňuje požadavky územního plánu.
7) že by takový projekt měl stát na periférii, hm, taky by jsme se konečně mohli poučit a využit téhlé možnosti ideálního pozemku blízko historického centra, protože, kde chceme mít lidi, návštěvníky, kteří přijedou do Jihlavy - na periférii nebo v centru (at uz v obchodech nebo na památkách)
8) nová pracovní místa - 450
9) nebojím se, že po těch diskuzích, co byly, jsou, a budou, to bude nějaký propadák
10)
www.citypark.cz

CITY PARK Jihlava... Jak že bude vypadat...

25. ledna 2006 v 1:04 | aDa
Vizualizace navrhované stavby s pohledem na centrum, (c) Pilař, Kuba architekti

A

CITY PARK Jihlava (CPJ, lokalita Brněnská)
Nějaké informace o nově navrhovaném polyfunkčním objektu zahrnujícího hypermarket, menší obchodní jednotky specializovaného sortimentu zboží, provozy restaurací a občerstvení, střediska kulturního i společenského vyžití, velkokapacitní prostory krytých parkovacích stanovišť apod.
K umístění objemově rozměrné stavby je využito terénní úžlabí Koželužského potoka a tvaru terénu je přizpůsobena výšková dispozice hlavního objektu, která bude dotvořena urbanistickými a architektonickými prvky. Účelem navrhovaného řešení je nejméně rušivé začlenění stavby posuzovaného záměru CPJ do dotčeného území i dodržení podmínky nenarušení a zachování dálkových pohledu na panoramatický horizont historického jádra (MPR) města Jihlavy.

Místo bývalých sléváren, učňovského střediska a autobazaru vyroste v Jihlavě City park, demolice už začala

12. prosince 2005 v 11:24 | aDa
Tak už začali demolice a poté na řadu přijdou archologové... článek v mfdnes

Výrobci autodílů na Vysočině letos zaměstnali již 1900 lidí

27. listopadu 2005 v 0:04 | aDa
Jenom kdyby to vydrželo...
Výrobci autodílů na Vysočině již letos vytvořili kolem 1900 nových pracovních míst. Největší počet zaměstnanců, kolem 900, nastoupil do jihlavské společnosti Bosch Diesel. Následuje ji humpolecká Valeo a Futaba v Havlíčkově Brodě.
Díky dobře placené práci je v Jihlavě zájem o byty i rodinné domy. Z loňských 1580 nových bytů v pěti okresech kraje jich na Jihlavsku vzniklo 40 procent. Nájemné i ceny nemovitostí jsou ale proti jiným regionům poměrně vysoké. Byty staví soukromé firmy; do 30 budou investovat i Španělé. Na vybudování 18 bytů pro firmu Bosch se podílí také město.
Kvůli zajištění dalšího rozvoje společnosti se chystají stavby silnic, které zlepší spojení průmyslové zóny s dálnicí D1. Město již zahájilo práce za 170 milionů korun; z toho skoro 100 milionů mu na ně přispěje stát. Stejně vysoké investice by měly následovat ze státní a krajské pokladny do roku 2009.

CITY PARK JIHLAVA - že by konečně

30. října 2005 v 1:38 | aDa
Tisková zpráva PSJ INVEST zabývající se realizací dlouho probíraného projektu...

CITY PARK JIHLAVA - Pokračují přípravné práce nutné k realizaci záměru obchodního a zábavního centra
 
 

Reklama
Reklama