DESIGNciDIZAJN

Jak se tvoří reklama

2. června 2009 v 17:37 | aDalbert
převzatý článek z http://blantart.euweb.cz/


Informace o tvorbě fóliové reklamy (výlohy, auta ap.),
pro lepší představu o čase, obtížnosti a ceně Vaší zakázky,
rady, jak ušetřit
DIGITALIAZCE, PŘÍPRAVA NA PC, SKENOVÁNÍ:
  • OBJEKTY: Každý objekt, který má být vyřezán plotrem (zařízení pro řez z fólie), musí být převeden do křivek (vektorů) - nelze použít tzv. bitmapy - tj. obrázky složené z bodů různých barev tvořících výsledný obraz (hlavně fotografie ap.). Křivkou (vektorem) se rozumí jakýkoliv objekt definovaný pomocí souřadnic, poloměrů, délek ap. - takové objekty tvoří např. CorelDraw.
    Rada: ne všechno jde zvektorovat - např. fotografie osob by vyžadovaly velmi mnoho práce a umění
  • SKENOVÁNÍ: Obrázky, loga dodané na papíře se skenují (naše možnosti: do formátu A4). Skenovaný objekt se převádí na křivky.
    Rada: Čim nekvalitnejší předloha, tím více času na převedení, tím vyšší cena !
    Doporučení: chcete-li ušetřit, dodávejte již zvektorované obrázky na disketě nebo (zejména u symbolů - nemocnice ap.) lze vybrat z našeho katalogu hotových obrázků - CorelDraw)

Neradostná zpráva - zemřel Václav Král

4. listopadu 2005 v 22:39 | aDa

Ve středu 26.10.2005 zemřel v Praze ve věku 69 let konstruktér a designér, pan Václav Král, významná osobnost českého motorizmu a průmyslového návrhářství. Byl vzorem a žijící legendou pro několik generací motoristů a začínajících designérů. Dále...
Naštěští po sobě zanechal řadu opravdu nadšených a nadaných žáků při svém působení na ČVUT, a ti budou jeho myšlenky šířit dále...
 
 

Reklama
Reklama